Stirling and District AFA

editorial image

League structure for 2014/15:

Premier Division: Bonnybridge, Loganlea, Stenhousemuir, Slamannan, Barrhill, Stirling University, Braehead, Zetland, Milton, Callander, Dunblane and Fallin.

First Division: Sunnyside, Greenhill, Maddiston, Drumpellier, Riverside, Polmont, Redbrae, Tullibody Community, Linlithgow Rose, Stirling Boys’ Club and Doune Castle.

Second Division: Auchengeich MW, Campsie, Cumbernauld Athletic, Bo’ness Cadora, Grangemouth Rovers, Tillicoultry, Gormac, MLS Leeds, Carse Thistle, Forth Thistle, Denny, Kildrum, Airth Castle and Glenvale.

Third Division: Beechwood Albion, Abronhill United, Cumbernauld Rovers, Hillfoots, Condorrat, Ravenswood Thistle, St. Ninian’s Borestone, Kincardine, Cumbernauld Albion, Stirling United Dynamo, Clackmannan Community, Castleview, Pennies and Syngenta.

FIXTURES

Saturday, August 16

Premier Division: Loganlea v Slamannan; Callander Th v Stenhousemuir; Bonnybridge YFP v Dunblane Th; Barrhill v Braehead; Milton v Fallin.

First Division: California v Drumpellier Th, postponed; Tullibody Community v Redbrae; Doune Castle v Polmont; Linlithgow Rose v Greenhill; Maddiston v Stirling Boys’ Club; Riverside v Sunnyside.

Second Division: Tillicoultry v Gormac Th; Bo’ness Cadora v Cumbernauld Ath; Kildrum Utd v Campsie; Forth Th v Carse Th; Airth Castle Rovers v MLS Leeds; Grangemouth Rovers v Auchengeich Miners’ Welfare; Denny v Glenvale.

Third Division: Castleview v Condorrat; St Ninian’s Borestone v Cumbernauld Albion; Hillfoots v Ravenswood; Beechwood Albion v Abronhill; Cumbernauld Rovers v Syngenta; Pennies AFC v Kincardine.

Wednesday, August 20

Premier Division: Zetland v Loganlea; Stenhousemuir v Barrhill; Dunblane Th v Milton; Braehead v Slamannan; Fallin v Bonnybridge YFP.

First Division: Drumpellier Th v Maddiston; Redbrae v Linlithgow Rose; Polmont v California, postponed; Greenhill v Doune Castle; Stirling Boys’ Club v Riverside; Sunnyside v Tullibody Community.

Second Division: Gormac Th v MLS Leeds; Cumbernauld Ath v Glenvale; Campsie v Auchengeich Miners’ Welfare; Carse Th v Kildrum Utd; Grangemouth Rovers v Denny; Airth Castle Rovers v Bo’ness Cadora; Tillicoultry v Forth Th.

Third Division: Condorrat v Syngenta; Castleview v Pennies AFC; Ravenswood v Cumbernauld Albion; Abronhill v Cumbernauld Rovers; Kincardine v Clackmannan Community; Hillfoots v St Ninian’s Borestone.

There will be a League Meeting in the Park Hotel, Falkirk, tomorrow, Thursday, August 14, at 7pm.